Wösel õunasiidriäädikaga marineeritud räimed


23 Feb
23Feb


Koostisosad:

- 400 g puhastatud räimeliblikaid
- 2 dl Wösel õunasiidriäädikat
- 2-3 tk väiksemat punast sibulat
- 1 spl meresoola
- 1 spl rafineerimata roosuhkrut
- 1 tl roseepipart
- Ca 10 nelgitera
- Musta pipart
- 1 tk loorberileht

Vabariigi aastapäev🇪🇪🥳 on tulemas ja selle tähtsa päeva tähistamiseks, jagame oma marineeritud rahvuskala retsepti.
Meile meeldib marineeritud räimi valmistada nn „räimeliblikatest“, kus roog on eemaldatud ja kala fileeritud. See säästab palju aega ja jääb ära tülikas kalade puhastamine. Oleme sama retsepti kasutanud ka tervete räimede puhul, sellisel juhul on lihtsalt näputööd rohkem.

Nüüd aga retsepti juurde. Lisasin kalad laiapõhjalisse anumasse, seejärel valasin peale äädika, milles olin eelnevalt lahustanud soola ja suhkru. Õunaäädikas on õrn äädikas ning seetõttu vett retsepti ei lisanud. Kuid kui sulle tundub marinaad liiga äädikane, lisa pisut vett. Nii saad mugavalt reguleerida marinaadi ja kalade happelist maitset. Kui marinaadile vett ei lisa, saavad kalad umbes ööpäevaga valmis, lahjemas marinaadis kulub kalade valmimiseks 2-3 päeva. Oma maitse järgi saad vajadusel lisada ka soola, suhkrut. Marinaadis annab head maitset nelk ning kuna ma marinaadi üldjuhul ei keeda, peenestan nelgiterad õrnalt uhmris. Kalaliha on oma maitselt küllaltki õrn, seetõttu lisasin musta pipart õige pisut. Viimasena lisasin kalade vahele roseepipra, loorberilehe ja punase sibula rõngad. Enne kui marinaadi külmkappi pistan, segan kalad koos sibulaga korralikult läbi. Kindlasti tuleks jälgida, et kõik kalad oleks ilusasti marinaadis.

Kuidas kalu säilitada ja kui kaua säilivad?

Minul ei ole õnnestunud kunagi nii palju kalu korraga teha, et peaksin neid pikemat aega säilitama, kuid marineeritud räimi soovitatakse säilitada kas koos marinaadiga või õliga üle valatult, tihedalt suletud purgis. Väidetavalt säilivad kalad külmikus vähemalt nädala.
Marineeritud räimed sobivad hästi leiva peale, keedukartuli ja hapukoorega prae kõrvale ja muidugi niisama suupistena.

Ilusat vabariigi aastapäeva!

Kommentaarid
* E-posti ei avaldata kodulehel.