Ahjus küpsetatud porgandid Wösel õunasiidriäädika- ja meeglasuuriga


15 Feb
15Feb


KOOSTISOSAD:

- 1 kg porgandeid
- 3 spl oliivõli
- 1 spl Wösel õunasiidriäädikat (sobib ka meega õunasiidriäädikas)
- 1 spl mett
- 1 tl kuivatatud tüümiani
- Soola, pipart

See ei ole ilmselt uudiseks, et tänu porgandis sisalduvate vitamiinidele, mineraalidele ja antioksüdantidele peetakse seda supertoiduks, kuid kas teadsid, et toorest porgandit süües suudab meie keha väidetavalt omastada ainult 10% porgandis leiduvast karoteenist (antioksüdant), samas kui lisada porgandiroogadele rasva, tõuseb karoteeni omastatavus lausa 85-90%ni.
Selles retseptis kasutasime rasvaks oliivõli. Kui sul seda just käepärast pole, kasuta muud taimset rasva, mis sul kodus parasjagu on.
Esmalt, ahjuporgandite valmistamiseks pese ja koori porgandid (mina kasutasin Rautsi Talu Saaremaa värviliste porgandite mixi), tükelda porgandid suupärasteks kangideks ning aseta ahjuvormile. Nirista peale 3 spl oliivõli ning masseeri porgandid koos õliga nii, et porgandid oleks ühtlaselt õliga kaetud. Lisa pisut pipart ning soola. Soola võiks toorestel porganditel olla nii palju, et maitses tunned kergelt soola. Sega komponendid veel kord läbi ja aseta ahjuvorm 180 kraadisesse ahju. Küpseta umbes 15-20 minutit, seejärel sega porgandeid, et küpsemist ei saaks ainult pealmised köögiviljad. Aseta ahjuplaat uuesti ahju ja küpseta veel ca 20 minutit. Tõsta köögiviljad hetkeks ahjust välja ja raputa neile peale tüümian ning kalla eelnevalt kausis kokku segatud õunasiidriäädikas ja mesi köögiviljadele. Mina kasutasin Aadama Mesindustalu mahemett. Sega köögiviljad omavahel läbi ja pane ahjuvorm uuesti ahju ning küpseta ca 15 minutit kuniks porgandid on mõnusalt krõbedad. Vajadusel lisa veel soola. Ahjuporgandid sobivad hästi liharoogade kõrvale või kombineerimaks koos taimse toiduga (läätsed, riis). Porgandid maitsevad hästi ka jahtunult.


Retsepti autor: Katrin Sagur

Kommentaarid
* E-posti ei avaldata kodulehel.